Безплатен Държавен вестник

Изпрати статията по email

Държавен вестник, брой 92 от 14.XI

НАРЕДБА № IЗ-1951 ОТ 27 ОКТОМВРИ 2006 Г. ЗА РЕДА ЗА ОСЪЩЕСТВЯВАНЕ НА РАЗРЕШИТЕЛНА И КОНТРОЛНА ДЕЙНОСТ НА ТЪРГОВЦИ, ИЗВЪРШВАЩИ ПОЖАРОГАСИТЕЛНА ИЛИ АВАРИЙНО-СПАСИТЕЛНА ДЕЙНОСТ ИЛИ ПРОТИВОПОЖАРНО ОБСЛЕДВАНЕ НА ОБЕКТИ

 

НАРЕДБА № IЗ-1951 ОТ 27 ОКТОМВРИ 2006 Г. ЗА РЕДА ЗА ОСЪЩЕСТВЯВАНЕ НА РАЗРЕШИТЕЛНА И КОНТРОЛНА ДЕЙНОСТ НА ТЪРГОВЦИ, ИЗВЪРШВАЩИ ПОЖАРОГАСИТЕЛНА ИЛИ АВАРИЙНО-СПАСИТЕЛНА ДЕЙНОСТ ИЛИ ПРОТИВОПОЖАРНО ОБСЛЕДВАНЕ НА ОБЕКТИ

Издадена от Министерството на вътрешните работи

Обн. ДВ. бр.92 от 14 Ноември 2006г., изм. ДВ. бр.43 от 29 Април 2008г., отм. ДВ. бр.68 от 25 Август 2009г.

Отменена с § 1 от заключителните разпоредби на Наредба № Iз-1463 от 11 август 2009 г. за реда за осъществяване на разрешителна и контролна дейност на търговци, извършващи пожарогасителна или аварийно-спасителна дейност или противопожарно обследване на обекти - ДВ, бр. 68 от 25 август 2009 г., в сила от 25.08.2009 г.


Раздел I.
Общи положения

Чл. 1. С тази наредба се определят редът за издаване и отнемане на разрешения за осъществяване на пожарогасителна или аварийно-спасителна дейност или противопожарно обследване на обекти от търговци, за установяване на необходимата професионална квалификация, минимумът от технически средства и личен състав и контролът за спазване на издаденото разрешение за осъществяване на дейностите.


Чл. 2. Търговците могат да осъществяват дейностите по чл. 1 на територията на цялата страна или на територията на отделна област съобразно издаденото разрешение.


Раздел II.
Видове дейности

Чл. 3. По реда на наредбата се издават разрешения на търговци за извършване на следните дейности:

1. пожарогасителна дейност;

2. аварийно-спасителна дейност;

3. противопожарно обследване на обекти.


Чл. 4. Пожарогасителната дейност, извършвана от търговец, е комплекс от действия, които включват:

1. незабавно изпращане на сили и средства при получаване на съобщение за пожар;

2. спасяване на хора и имущество;

3. разработване на планове за гасене на пожари;

4. ограничаване и ликвидиране на пожари.


Чл. 5. Аварийно-спасителната дейност, извършвана от търговец, е комплекс от действия, които включват:

1. незабавно изпращане на сили и средства при получаване на съобщения за бедствия, аварии и катастрофи;

2. ограничаване и ликвидиране на последствията от бедствия, аварии и катастрофи;

3. спасяване на хора, имущество и материални ценности.


Чл. 6. Противопожарното обследване на обект, извършвано от търговец, е комплекс от организационни и технически мероприятия в обекта, които включват:

1. проучване на потенциалните рискове за възникване и разпространение на пожари;

2. изготвяне на оценка за пожарна безопасност на обекта;

3. разработване на вътрешни правила в съответствие с действащите нормативни актове по ПАБ и осъществяване на контрол за спазването им;

4. отстраняване на причините и условията за възникване и разпространение на пожари;

5. създаване на условия за безопасна евакуация на хора и материални ценности при пожари и аварии и за пожарогасене.


Чл. 7. Търговците, получили разрешение за осъществяване на дейности по чл. 3, не могат да извършват сертификационна и разрешителна дейност.


Раздел III.
Професионална квалификация, технически средства и личен състав за осъществяване на дейностите

Чл. 8. (1) Необходимата професионална квалификация за осъществяване на дейностите по чл. 3 от търговци е налице, когато:

1. назначеното от търговеца лице за ръководител на дейността или дейностите притежава образователно-квалификационна степен "бакалавър" по специалност в областта на пожарна и аварийна безопасност (ПАБ) или след придобита такава степен или по-висока по друга специалност и е завършил курс за първоначална подготовка по ПАБ, както и такива със средно образование, работили на ръководна длъжност в структурните звена на Национална служба "Пожарна безопасност и защита на населението" (НСПБЗН) не по-малко от 5 години;

2. (доп. - ДВ, бр. 43 от 2008 г.) лицата, непосредствено осъществяващи дейностите по чл. 3, т. 1 и 2, са със средно образование и са завършили курс за първоначална подготовка по ПАБ или са работили в структурните звена на НСПБЗН не по-малко от 5 години, а за дейността противопожарно обследване са с квалификацията по т. 1.

(2) Курсовете за първоначална подготовка по ал. 1, т. 1 и 2 се провеждат в акредитирани висши училища или в центровете за специализация и професионална подготовка на МВР по програми, съгласувани с директора на Национална служба "Пожарна безопасност и защита на населението" (НСПБЗН).


Чл. 9. Лицата, назначени за ръководители и непосредствено осъществяващи дейностите по чл. 3, трябва да бъдат клинично здрави, да не страдат от психическо заболяване и да не са осъждани за умишлено престъпление от общ характер, освен ако са реабилитирани.


Чл. 10. (1) За извършване на дейностите по чл. 3 търговците осигуряват необходимия личен състав, а за дейностите по чл. 3, т. 1 и 2 осигуряват и противопожарна техника, комуникационни и лични предпазни средства, оборудвани помещения за екипите, носещи дежурство, и гаражи за съхранение на техниката.

(2) Дежурството на екипите по ал. 1 се организира и поддържа денонощно и се осъществява с минимум един противопожарен (аварийно-спасителен) автомобил на постоянна местостоянка.

(3) Необходимият брой противопожарни (аварийно-спасителни) автомобили и личен състав за извършване на пожарогасителна и/ или аварийно-спасителна дейност се определят съобразно спецификата на инфраструктурата и степента на пожарна опасност на обекта, броя на работещите в него, режима на работа и оперативно-тактическите особености на обекта.

(4) Необходимият минимален личен състав за извършване на пожарогасителна и/ или аварийно-спасителна дейност в един дежурен екип е трима души, в това число водач на автомобил.

(5) Личният състав, непосредствено осъществяващ пожарогасителна и аварийно-спасителна дейност, се оборудва с индивидуална екипировка и лични предпазни средства съгласно приложение № 1.

(6) Противопожарните и аварийно-спасителни автомобили се оборудват с пожаро-технически съоръжения и технически средства съгласно приложение № 2.

(7) Обозначенията върху индивидуалната екипировка и личните предпазни средства на лицата, непосредствено осъществяващи дейност на търговци, външното оцветяване и обозначаване на противопожарните и аварийно-спасителни автомобили на търговците трябва да се отличават от определеното за структурните звена на НСПБЗН.


Раздел IV.
Ред за издаване и отнемане на разрешения за осъществяване на пожарогасителна или аварийно-спасителна дейност или противопожарно обследване на обекти от търговци

Чл. 11. Търговците могат да осъществяват дейностите по чл. 3 след получаване на съответно разрешение за това.


Чл. 12. (1) За получаване на разрешение търговците подават писмено заявление (приложение № 3), в което посочват:

1. наименованието, седалището и адреса на управление на фирмата, телефон, факс и електронен адрес;

2. вида на дейностите, които желаят да осъществяват.

(2) Към заявлението се прилагат следните документи:

1. (изм. - ДВ, бр. 43 от 2008 г.) актуално удостоверение за вписването в търговския регистър, издадено до 2 месеца преди подаване на заявлението, и единен идентификационен код;

2. (отм. - ДВ, бр. 43 от 2008 г.);

3. копие от документ за регистрация по реда на ДОПК;

4. (отм. - ДВ, бр. 43 от 2008 г.);

5. документ за внесена държавна такса.

(3) За търговеца или назначеното от него лице за ръководител на дейностите по чл. 3, т. 1 и 2, както и за лицата, осъществяващи противопожарно обследване на обекти, се прилагат следните документи:

1. списък с трите имена, номер на лична карта, ЕГH и постоянен адрес;

2. свидетелство за съдимост;

3. документ, удостоверяващ, че лицето е клинично здраво;

4. удостоверение от лечебно заведение, че лицето не страда от психическо заболяване;

5. нотариално заверено копие на диплома за придобита образователно-квалификационна степен "бакалавър" или по-висока;

6. нотариално заверено копие на удостоверение за завършен курс по ПАБ или документ за трудов стаж по чл. 8, ал. 1, т. 1.

(4) За лицата, които непосредствено ще осъществяват дейности по чл. 3, т. 1 и 2, се прилагат следните документи:

1. списък с трите имена, номер на лична карта, ЕГH и постоянен адрес;

2. свидетелство за съдимост;

3. документ, удостоверяващ, че лицето е клинично здраво;

4. удостоверение от лечебно заведение, че лицето не страда от психическо заболяване;

5. нотариално заверено копие на диплома за завършено средно образование;

6. (доп. - ДВ, бр. 43 от 2008 г.) нотариално заверено копие на удостоверение за завършен курс по ПАБ или документ за трудов стаж по чл. 8, ал. 1, т. 2.


Чл. 13. (1) Заявления по чл. 12 за осъществяване на дейности на територията на отделна област се подават до директора на съответната областна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" (ОДПБЗН).

(2) Заявления по чл. 12 за осъществяване на дейности на територията на две и повече области или на територията на цялата страна се подават до директора на НСПБЗН.


Чл. 14. (1) За издаване на разрешение по представените документи се извършва проверка. Когато комплектът документи е непълен или са необходими и други сведения и документи за вземане на решение по заявлението, заявителят писмено се уведомява в 14-дневен срок от датата на подаване на заявлението.

(2) В тридневен срок от уведомлението по ал. 1 заявителят предоставя необходимата допълнителна информация или отстранява констатираните непълноти.

(3) Срокът за произнасяне по заявлението започва да тече от датата на отстраняване на нередовностите.


Чл. 15. (1) Разрешение за осъществяване на дейности по чл. 3 се издава на търговци, отговарящи на изискванията, посочени в чл. 108, ал. 2 от Закона за Министерството на вътрешните работи (ЗМВР) и в чл. 8, 9 и 12.

(2) Директорът на НСПБЗН или директорът на съответната ОДПБЗН издава разрешение (приложение № 4) или отказва издаването му в 14-дневен срок от подаване на заявлението или от изтичане на срока за отстраняване на нередовностите по чл. 14, ал. 2.

(3) При отказ за издаване на разрешение заявителят се уведомява писмено и мотивирано.

(4) Отказът може да се обжалва по реда на Административнопроцесуалния кодекс (АПК).


Чл. 16. (1) Разрешенията за осъществяване на дейности по тази наредба се издават за срок 4 години.

(2) За издаване на ново разрешение се подава заявление по реда на чл. 12 един месец преди изтичане срока на издаденото разрешение.


Чл. 17. (1) При изгубване, противозаконно отнемане или унищожаване на разрешението търговецът в срок 24 часа от настъпване на съответното обстоятелство или от узнаването му писмено уведомява органа, който го е издал, като описва условията, при които е станало това.

(2) За издаване на дубликат на разрешение се представя документ за внесена държавна такса.

(3) В двуседмичен срок от получаване на уведомлението по ал. 1 органът, издал разрешението, извършва служебна проверка за изпълнение на изискванията по наредбата и издава дубликат на разрешение.


Чл. 18. (1) Разрешението за осъществяване на дейности по чл. 3 се отнема със заповед на органа, който го е издал, в случаите по чл. 108, ал. 3 ЗМВР, за което се уведомява търговецът.

(2) Заповедта за отнемане на разрешението подлежи на обжалване по реда на АПК.


Чл. 19. (1) Всички издадени разрешения, откази да бъдат издадени или отнети разрешения и направените промени се регистрират в отделен регистър в Генерална дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" (ГДПБЗН) и ОДПБЗН, на територията на която търговците осъществяват дейностите по наредбата.

(2) Главна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението" поддържа единен регистър за обстоятелствата по ал. 1.


Чл. 20. (1) За всеки обект, в който осъществяват дейности, търговците изготвят и съхраняват документи, отнасящи се до организацията на пожарната безопасност, план за действие при гасене на пожари и ликвидиране на аварии и резултатите от извършените проверки от органите на НСПБЗН.

(2) Планът за действие при гасене на пожари и ликвидиране на аварии се съгласува с началника на съответната районна служба "Пожарна безопасност и защита на населението" (РСПБЗН) при ОДПБЗН и се утвърждава от управителя на обекта.

(3) Търговецът води книга за извършените проверки от органите на НСПБЗН, книга за проверка на състоянието, съхранението и ползването на наличната противопожарна и аварийно-спасителна техника и книга за ликвидираните произшествия.

(4) При поискване от органите на НСПБЗН търговецът предоставя информация от документите по ал. 3.

(5) В двуседмичен срок от сключването на договор за извършване на дейности по чл. 3 търговците писмено уведомяват за това органа, издал разрешението.

(6) В уведомлението по ал. 5 се посочват: предметът на сключения договор и обектът; видът на дейностите, които ще осъществява; ръководителите на съответните дейности; числеността на лицата, които непосредствено ще осъществяват видовете дейности; броят и видът на противопожарната или аварийно-спасителна техника и нейната постоянна местостоянка при осъществяване на дейности по чл. 3, т. 1 и 2.

(7) Към уведомлението по ал. 5 се прилагат копия от регистрационните талони на противопожарните (аварийно-спасителните) автомобили при осъществяване на дейности по чл. 3, т. 1 и т. 2, както и писмен договор за ползване на автомобилите, когато не са собственост на търговеца.


Чл. 21. (1) За извършване на дейностите по чл. 3 търговците могат да назначават само лица, които отговарят на изискванията на чл. 108, ал. 2 ЗМВР и на чл. 8, 9 и 12.

(2) При допълнително назначаване на лица, които ще ръководят или непосредствено ще осъществяват дейности по наредбата, в двуседмичен срок търговецът писмено уведомява за това органа, издал разрешението.

(3) Към уведомлението по ал. 2 се прилагат изискващите се документи по чл. 12, ал. 3 или ал. 4.

(4) Търговците могат сами да осъществяват дейност по чл. 3, т. 3, ако притежават необходимата професионална квалификация съгласно чл. 8, ал. 1, т. 1.


Чл. 22. При промяна на обстоятелствата, при които е издадено разрешението, търговецът в двуседмичен срок писмено уведомява органа, издал разрешението, за регистрация на промяната.


Чл. 23. Лицата, ръководещи и непосредствено осъществяващи дейности по наредбата, носят отличителен знак на търговеца.


Раздел V.
Контрол на дейностите

Чл. 24. (1) Контролът по чл. 101 и чл. 104, ал. 1, т. 14 ЗМВР за спазване на изискванията от търговците при осъществяване на дейностите по чл. 3, т. 1 и 2 се извършва не по-малко от един път в годината, а по чл. 3, т. 3 - не по-малко от един път на две години.

(2) Контролът по ал. 1 се осъществява от органите на ГДПБЗН или съответната ОДПБЗН, на чиято територия се намира подлежащият на контрол обект.


Раздел VI.
Взаимодействие с органите на Национална служба "Пожарна безопасност и защита на населението"

Чл. 25. При осъществяване на дейностите по чл. 3 търговците могат да си взаимодействат с органите на НСПБЗН.


Чл. 26. Търговците, получили разрешение по тази наредба, могат да провеждат съвместни пожаротактически занятия с органите на НСПБЗН след съгласуване със съответния директор на ОДПБЗН.


Чл. 27. При извършване на съвместни пожарогасителни и аварийно-спасителни дейности със сили и средства на търговци и сили и средства на НСПБЗН координацията се осъществява от специализираните органи на НСПБЗН.


Чл. 28. (1) При възникване на пожар или аварийна ситуация в обект, в който търговец осъществява дейности по чл. 3, т. 1 и 2, незабавно се уведомява съответната РСПБЗН за вида и размерите на възникналото произшествие и исканата помощ.

(2) При получаване на съобщение за възникнало произшествие по ал. 1 в РСПБЗН се попълва съобщение за произшествие.

(3) След ликвидиране на произшествие по ал. 1 в срок 24 часа търговецът изпраща справка до РСПБЗН по образец (приложение № 5). Въз основа на данните от справката РСПБЗН въвежда произшествието в автоматизирана информационна система на НСПБЗН.


Чл. 29. (1) За взаимодействие с органите на НСПБЗН към ГДПБЗН се създава съвет за сътрудничество (СС), в състава на който участват на доброволен принцип упълномощени представители на неправителствени организации от областта на ПАБ и равен брой на тях държавни служители, определени от директора на НСПБЗН.

(2) На заседанията си СС:

1. обсъжда проблеми, свързани с дейностите по наредбата, и предлага мерки за разрешаването им;

2. набелязва и предлага конкретни форми за сътрудничество и взаимодействие и отчита резултатите от тях.

(3) Съветът за сътрудничество се свиква на заседания от неговия председател - заместник-директора на НСПБЗН, най-малко веднъж на 6 месеца.

(4) Заседанията на СС се считат за редовни, ако на тях присъстват повече от половината от членовете. Решенията се взимат с обикновено мнозинство от присъстващите и имат препоръчителен характер.

(5) Председателят определя административен секретар, който отговаря за организиране работата на съвета.

(6) Техническото и деловодното обслужване на работата на съвета се извършват от ГДПБЗН.

(7) Всички решения на СС се протоколират. Копия от протокола се предоставят на членовете на СС при поискване.


Преходни и Заключителни разпоредби

§ 1. Наредбата се издава на основание чл. 93, ал. 2 във връзка с ал. 1, т. 8 и чл. 108, ал. 4 ЗМВР.


§ 2. Тази наредба отменя Наредба I-127 от 2003 г. за определяне на реда за осъществяване на дейности по пожарна и аварийна безопасност от търговци (обн., ДВ, бр. 59 от 2003 г.; изм., бр. 37 от 2004 г.).


§ 3. За получаване на разрешение за осъществяване на дейности по наредбата търговците внасят държавни такси съгласно Тарифа № 4 за таксите, които се събират в системата на МВР по Закона за държавните такси, одобрена от МС (ДВ, бр. 27 от 1998 г.).


§ 4. Изпълнението на наредбата се възлага на директора на Национална служба "Пожарна безопасност и защита на населението" и на директорите на областните дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението".


Приложение № 1 към чл. 10, ал. 5



Таблица
за минималното окомплектоване на едно лице, непосредствено осъществяващо пожарогасителна и/или аварийно-спасителна дейност по чл. 3, т. 1 и 2
Оборудване Мярка Коли-
по     чество
ред      
1 2 3 4
1. Задръжка шлангова бр. 1
2. Калъф за ключ за шлан-    
  гови съединители 52/75 бр. 1
3. Калъф за пожарникарска    
  киркобрадва бр. 1
4. Ключ за шлангови съеди-    
  нители 52/75 бр. 1
5. Маска за дихателен апарат    
  със сгъстен въздух бр. 1
6. Облекло пожарникарско    
  топлозащитно к-т 1
7. Пожарникарска каска бр. 1
8. Пожарникарска    
  киркобрадва бр. 1
9. Пожарникарски ботуши чф. 1
10. Пожарникарски колан с    
  карабина бр. 1
11. Пожарникарски ръкавици чф. 1
12. Фазоуказател бр. 1
       


Забележка. Екипировката и личните предпазни средства по т. 5, 6, 7, 9 и 11 са индивидуални.


Приложение № 2 към чл. 10, ал. 6



Таблица
за минимални изисквания за оборудването на противопожарен автомобил (ППА) и аварийно-спасителен автомобил (АСА) за осъществяване на дейности по чл. 3, т. 1 и 2
Вид на оборудването   Количество
    Мярка ППА АСА
1 2 3 4 5
1 Брадва обикновена бр. 1 1
2 Боти диелектрични чф. 2 2
3 Бутилки за сгъстен въз-      
  дух за дихателен апарат к-т 6 6
4 Водосъбирател бр. 1 *
5 Въже спасително с ка-      
  рабина с дължина не      
  по-малко от 20 м бр. 2 2
6 Въже за разузнаване с      
  обща дължина 100 м бр. 1 1
7 Въже за смукателна      
  линия с дължина 20 м бр. 1  
8 Въже за клапана на      
  смукателна цедка с      
  дължина 20 м бр. 1 *
9 Дихателен апарат със      
  сгъстен въздух   3 3
10 Електрогенератор с      
  мин. мощност 5 kW бр. * 1
11 Заземители с проводник      
  и кабелни обувки к-т 1 1
12 Ключ за хидрант с      
  комплект шапки бр. 1 *
13 Ключ за съединител      
  универсален бр. 2 *
14 Кръпки шлангови мета-      
  лически универсални бр. 9 *
15 Калъф за киркобрадва -      
  голяма бр. 1 *
16 Киркобрадва голяма бр. 1 1
17 Кирка обикновена бр. 1 1
18 Канджа котка бр. * 1
19 Канджа с върлина с      
  дължина 4 м бр. 1 *
20 Клещи ножици диелек-      
  трични до 1kV бр. 1 1
21 Клещи ножици за сто-      
  мана с min Ж 10 мм бр. 1 1
22 Килимче диелектрично бр. 1 1
23 Ключ за подземен      
  спирателен кран ком-      
  биниран бр. 1 *
24 Конус светлоотража-      
  телен за пътна сигна-      
  лизация бр. 4 4
25 Лопата крива бр. 3 3
26 Лост стоманен голям,      
  дължина от 0,8 до 2 м бр. 1 1
27 Лампа бензинова бр. 1 1
28 Лист за ножовка бр. 2 2
29 Лък за ножовка бр. 1 1
30 Медицинско и санитар-      
  но оборудване (аптечка      
  комплект) бр. 1 1
31 Мостче шлангово бр. 2 *
32 Моторезачка за дърво      
  носима бр. 1 1
33 Носилка санитарна бр. 1 1
34 Пневматични възглав-      
  ници за повдигане и      
  освобождаване (авто-      
  номни) к-т * 1
35 Пеноструйник бр. 2 *
36 Пожарогасител      
  прахов 5 - 12 кг бр. 1 1
37 Пожарогасител водо-      
  помпен (кофпомпа) бр. 1 *
38 Пожарогасител въгле-      
  двуокисен от 5 до 8 кг бр. 1 1
39 Променител "Щорц"      
  52/75 бр. 6 *
40 Пеногенератор бр. 2 *
41 Помпа електрическа,      
  потопяема с дебит над      
  10 л/сек бр. * 1
42 Прожектор носим взри-      
  возащитен със зарядно      
  устройство бр. 1 1
43 Прожектор мобилен      
  12 V (24 V) с удължител      
  и накрайници бр. 1 1
44 Разклонител шлангов      
  противопожарен      
  трипътен бр. 2 *
45 Ръкавици гумени      
  диелектрични чф. 2 2
46 Стойка водовземател-      
  на комбинирана бр. 2 *
47 Струйник с кран и      
  съед. "Щорц" - 52 мм бр. 2 *
48 Струйник с кран и      
  съед. "Щорц" - 75 мм бр. 2 *
49 Стълба щурмова бр. 1 *
50 Стълба 4-звенна сглоб-      
  на, 8 м бр. 1 1
51 Смукателна цедка бр. 1 *
52 Самарче шлангово бр. 2 *
53 Тръба смукателна със      
  съединители с обща      
  дължина не по-малко      
  от 8 м за открит водо-      
  източник бр. 1 *
54 Тръба смукателна с обща      
  дължина 8 м и съедини-      
  тел "Щорц" 75 мм бр. 1 *
55 Хидроелеватор      
  (плиткосмукач) бр. 1 *
56 Хидравлични режещи      
  и разпъващи инстру-      
  менти к-т * 1
57 Чук от 1 - 3 кг бр. * 1
58 Шланг противопожарен      
  38 мм с дължина 20 м бр. 4 *
59 Шланг противопожарен      
  52 мм с дължина 20 м бр. 6 *
60 Шланг противопожарен      
  75 мм с дължина 20 м бр. 5 *
61 Шланг формоустойчив      
  за вземане на пенообра-      
  зувател от външен съд бр. 1 *
62 Шиш разузнавателен бр. 1 1
63 Щанга стоманена      
  малка (кози крак) бр. 1 1
64 Ъглошлайф машина с      
  ДВГ в комплект с 4 дис-      
  ка за метал и неметал бр. * 1
         


Забележка. Когато един и същи автомобил е предвиден за извършване на пожарогасителна и аварийно-спасителна дейност, е необходимо да е окомплектуван по всички позиции на таблицата.


Приложение № 3 към чл. 12, ал. 1



ДО

ДИРЕКТОРА НА

______________________________________________________________________________________________________________________

(НСПБЗН или ОДПБЗН)

 
ЗАЯВЛЕНИЕ
От ____________________________________________________________________________________________________________________________
(наименование на търговеца, седалище, адрес на управление, БУЛСТАТ)
_____________________________________________________ ,
представляван от ______________________________________,
(име, презиме, фамилия)
на длъжност:___________________________________________,

(изписва се длъжността на лицето

във фирмата заявител)

ЕГН ___________________, л. к. № ________________________,
издадена на ___________ от ______________________________,
живущ на адрес _________________________________________,
телефони за контакт: стационарен _________________________,
мобилен _______________________________________________,
факс (Е-mail)_______________________________________________________________________________________________________________
 

ГОСПОДИН ДИРЕКТОР,

Моля, да ми бъде издадено разрешение за осъществяване на:

 пожарогасителна дейност;
 аварийно-спасителна дейност;
 противопожарно обследване на обекти,
(заявителят отбелязва вида или видовете дейности, които желае да осъществява)
на територията на__________________________________________________________________________________________________________
(цялата страна или на област)

Притежавам издадено разрешение за осъществяване

на ........................................................................................................................................................................
(посочва се видът на дейността)
на територията на ................. рег. № ......./..... 200 ... г.

Прилагам квитанция за платена държавна такса и следните

документи:...............................................................................................................................................................
.....................................................................................................................................................................
(прилагат се изискващите се документи по раздел III от наредбата)
 
Дата:__________ 20 __ г.  
Гр. ______________________________________________
Подал заявлението:
 
______________________________________________________________________
  (подпис и печат)


Приложение № 4 към чл. 15, ал. 2



РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ
МИНИСТЕРСТВО НА ВЪТРЕШНИТЕ РАБОТИ
РАЗРЕШЕНИЕ
CРег. № ________ /________ 200 __ г.
По вх. № ___ /___ 200 __ г.
 
(Национална служба "Пожарна безопасност и защита на населението" - МВР или Областна дирекция "Пожарна безопасност и защита на населението")
 
разрешава на ______________________________________________________________________________________________________________
(наименование на търговеца, седалище,

адрес на управление, БУЛСТАТ)

________________________________________________________,
представляван от __________________________________________________________________________________________________________
________________________________________________________,
(име, презиме, фамилия, ЕГН, лична карта)
да осъществява дейност ____________________________________________________________________________________________________

(посочва се видът на

дейностите по чл. 3)

на територията на _________________________________________________________________________________________________________
(цялата страна или област)
Дата на издаване: __________________________________________________________________________________________________
Важи до: _________________________________________________________________________________________________________
ДИРЕКТОР:_________________________________________________________________________________________________________
(подпис и печат)
 


Приложение № 5 към чл. 28, ал. 3



ДО

НАЧАЛНИКА НА

РСПБЗН

Гр. ___________________________________________________________________________________________________________

 
СПРАВКА
Рег. № _____________ / ________ 200 __ г.
ОТНОСНО: Възникнало произшествие
На _______ 200__ г. в ____ ч. __ мин. в ______________________________________________________________________________________
се получи съобщение за ___________________________________________________________________________________________________
(вид на произшествието)
в обект:
собственост:
Област:
Община:
Населено място:
Адрес:
Отрасъл:
За ликвидиране на произшествието в ____ ч. __ мин.
заминаха _____ бр. ППА и __________ личен състав.
Силите и средствата пристигнаха в ___ ч. ___ мин.
на ________ 200 __ г.
Произшествието е ликвидирано в ___ ч. ___ мин.
на ________ 200 __ г.
Застрашени хора /ДА/НЕ/
Евакуация на хора /ДА/НЕ/
Евакуация на имущество /ДА/НЕ/
Причини и обстоятелства, при които е възникнало произшествието:
При произшествието е унищожено:
ЗАГИНАЛИ И ПОСТРАДАЛИ ГРАЖДАНИ
И СЛУЖЕБНИ ЛИЦА:
1. _________________________________________________________________________________________________________________________
(име, презиме, фамилия, възраст, пол, професия)
2.
3.
Други данни:________________________________________________________________________________________________________________
Изготвил: ___________________________________________________________________________________________________________________
Дата:
 
 


Промени настройката на бисквитките