Безплатен Държавен вестник

Изпрати статията по email

Държавен вестник, брой 77 от 9.VIII

НАРЕДБА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА НАРЕДБА № 9 ОТ 21 ЮЛИ 2000 Г. ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ БРОЯ НА УЧЕНИЦИТЕ В ПАРАЛЕЛКИТЕ И ГРУПИТЕ НА СРЕДНИТЕ УЧИЛИЩА ПО ИЗКУСТВАТА И КУЛТУРАТА (ДВ, БР. 65 ОТ 2000 Г.)

 

НАРЕДБА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА НАРЕДБА № 9 ОТ 21 ЮЛИ 2000 Г. ЗА ОПРЕДЕЛЯНЕ БРОЯ НА УЧЕНИЦИТЕ В ПАРАЛЕЛКИТЕ И ГРУПИТЕ НА СРЕДНИТЕ УЧИЛИЩА ПО ИЗКУСТВАТА И КУЛТУРАТА (ДВ, БР. 65 ОТ 2000 Г.)

ИЗДАДЕНА ОТ МИНИСТЕРСТВО НА КУЛТУРАТА

Обн. ДВ. бр.77 от 9 Август 2002г.

§ 1. В чл. 1 текстът "с изключение на Националния комплекс по култура, където минималният брой е 18, а максималният 26" се заличава.


§ 2. В чл. 3 се правят следните изменения и допълнения:

1. В ал. 1 думите "музикален профил" се заменят с "музикално изкуство".

2. Създава се нова т. 3 със следното съдържание:

"3. по полифония паралелката може да се дели на две, при условие че броят на учениците е 20 или по-голям;".

3. Досегашните т. 3, 4, 5, 6 и 7 стават съответно т. 4, 5, 6, 7 и 8.


§ 3. Член 4 се изменя така:

"Чл. 4. В средните художествени училища (СХУ) и средните училища по изкуствата (СУИ) - изобразително изкуство, при обучението по практическите дисциплини за изящни изкуства паралелките могат да се делят на две групи, като минималният брой на учениците в група е 8, а за приложните изкуства - на две или три групи, като броят на учениците в група е от 6 до 12."


§ 4. Член 5 се изменя така:

"Чл. 5. В Националното училище за танцово изкуство (НУТИ), СУИ и средните музикални училища (СМУ) по специалности български танци и класически танц паралелките могат да се делят на групи по следния начин:

1. при обучението по главен специален предмет момчета и момичета могат да провеждат заниманията отделно, като по изключение групите могат да бъдат и под 6 ученици, когато момчетата или момичетата са по-малък брой; когато момчетата или момичетата са 16 и повече, те се делят на две групи;

2. при обучението по специалните танцови дисциплини минималният брой на ученици в една група е 9 или съответства на разделянето по главен специален предмет."


§ 5. Член 6 се изменя така:

"Чл. 6. В Националната гимназия за древни езици и култури "Константин-Кирил Философ" паралелките могат да се делят на групи от 9 до 12 ученици по: латински, старобългарски, старогръцки, чужди езици и при профилирано обучение в ХI и ХII клас."


§ 6. В чл. 7 се правят следните изменения:

1. Алинея 1 се изменя така:

"(1) В Националния учебен комплекс по култура паралелката може да се дели на две групи при обучението по чужди езици от I до ХII клас, както и по изкуства от I до VII клас."

2. В ал. 2 числото "16" се заменя с "18", а числото "20" с "22".


§ 7. В чл. 8 се правят следните изменения:

1. В ал. 1 т. 1 и 2 се изменят така:

"1. по графичен дизайн, компютърна графика, уебдизайн, предпечатна подготовка, фотография и видеотехника и за учебна практика по специалностите: полиграфия и фотография и графичен дизайн - от 6 до 9 ученици, като паралелката може да се дели на три групи;

2. по технология на полиграфическите процеси, илюстрация и оформление на полиграфическите издания, изобразително изкуство, рисуване, шрифт, графично и техническо чертане - от 9 до 13 ученици."

2. Алинеи 2 и 3 се отменят.


§ 8. Създава се чл. 8а със следното съдържание:

"Чл. 8а. В задочна форма на обучение броят на учениците в група по съответните специалности се определя от директора на училището."


Промени настройката на бисквитките