НАРЕДБА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА НАРЕДБА № I-79 ОТ 2000 Г. ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ИЗВЪРШВАНЕ НА ЧАСТНА ОХРАНИТЕЛНА ДЕЙНОСТ
НАРЕДБА ЗА ИЗМЕНЕНИЕ И ДОПЪЛНЕНИЕ НА НАРЕДБА № I-79 ОТ 2000 Г. ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ИЗВЪРШВАНЕ НА ЧАСТНА ОХРАНИТЕЛНА ДЕЙНОСТ
Обн. ДВ. бр.30 от 28 Март 2001г.
§ 1. В чл. 14, ал. 2 думата "нотариално" се заличава.
§ 2. В чл. 15 ал. 4 се отменя.
§ 3. Член 17 се изменя така:
"Чл. 17. (1) За всеки обект, поет на охрана, лицата, извършващи дейност по чл. 3, са длъжни да изготвят и съхраняват план за охрана на обекта, който включва:
1. особеностите на охранявания обект;
2. организация на охраната (постове, сменност, въоръжение, комуникации и указания за тактиката на действие при различни ситуации);
3. данни за оръжието, ако такова се използва за охрана на обекта;
4. данни за МПС, ако такива се използват при осъществяване на охраната.
(2) В двуседмичен срок от сключването на договор за охрана или от фактическото поемане на обект за охрана, лицата, извършващи дейност по чл. 3, ал. 1, са длъжни писмено да уведомят за това органа, издал разрешението."
§ 4. Член 18 се изменя така:
"Чл. 18. (1) Лицата, извършващи дейност по чл. 3, могат да назначават за извършване на непосредствена охранителна дейност само охранители, за които не са налице условията на чл. 81б, ал. 2, т. 1-6 и т. 9 ЗМВР и разполагат с изискуемите документи по чл. 11, ал. 3 от наредбата.
(2) В двуседмичен срок от допълнителното назначаване на охранители лицата, извършващи дейност по чл. 3, са длъжни писмено да уведомят за това органа, издал разрешението. Към писмото се прилагат документите по чл. 11, ал. 3."
§ 5. Член 19 се отменя.
§ 6. В чл. 20 ал. 4 се отменя.
§ 7. В чл. 21 думата "седемдневен" се заменя с "двуседмичен".
§ 8. В чл. 23 се правят следните изменения:
1. Сегашният текст става ал. 1.
2. Създават се ал. 2 и 3 със следното съдържание:
"(2) Към ДНСП се създава съвет за сътрудничество, в който участват представители на сдруженията на лицата, извършващи частна охранителна дейност, и определени от директора на НСП служители.
(3) Съветът по ал. 2 провежда заседания веднъж на 6 месеца и:
1. обсъжда проблемите на частната охранителна дейност и предлага мерки за разрешаването им;
2. набелязва и предлага конкретни форми на сътрудничество и отчита резултатите от него."
§ 9. Параграф 4 от преходните и заключителните разпоредби се изменя така:
"§ 4. Изследванията за психологическата пригодност за извършване на частна охранителна дейност се извършват от Института по психология - МВР, или психолозите към областните (градски) диспансери за психични заболявания, или други психиатрични лечебни заведения, както и от специализирани агенции за психологичен подбор."