Безплатен Държавен вестник

Изпрати статията по email

Държавен вестник, брой 114 от 30.XII

ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 243 НА МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ ОТ 27 ДЕКЕМВРИ 1999 Г. ЗА СЪЗДАВАНЕ НА ДЪРЖАВНО-ОБЩЕСТВЕНА КОНСУЛТАТИВНА КОМИСИЯ ПО ПРОБЛЕМИТЕ НА БЕЗОПАСНОСТТА НА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА КЪМ МИНИСТЪРА НА ТРАНСПОРТА И СЪОБЩЕНИЯТА

 

ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 243 НА МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ ОТ 27 ДЕКЕМВРИ 1999 Г. ЗА СЪЗДАВАНЕ НА ДЪРЖАВНО-ОБЩЕСТВЕНА КОНСУЛТАТИВНА КОМИСИЯ ПО ПРОБЛЕМИТЕ НА БЕЗОПАСНОСТТА НА ДВИЖЕНИЕТО ПО ПЪТИЩАТА КЪМ МИНИСТЪРА НА ТРАНСПОРТА И СЪОБЩЕНИЯТА

Обн. ДВ. бр.114 от 30 Декември 1999г., отм. ДВ. бр.90 от 10 Октомври 2003г.

Отменено с § 2 от заключителните разпоредби на Постановление № 220 на Министерския съвет от 3 октомври 2003 г. за определяне на състава и дейността на Държавно-обществената консултативна комисия по проблемите на безопасността на движението по пътищата - ДВ, бр. 90 от 10 октомври 2003 г.


МИНИСТЕРСКИЯТ СЪВЕТ

ПОСТАНОВИ:


Чл. 1. (1) Създава Държавно-обществена консултативна комисия по проблемите на безопасността на движението по пътищата към министъра на транспорта и съобщенията, наричана по-нататък "консултативната комисия".

(2) Консултативната комисия:

1. подпомага министъра при вземане на решения, свързани с безопасността на движението по пътищата;

2. дава становища по проекти на закони и подзаконови нормативни актове, имащи отношение към безопасността на движението по пътищата;

3. анализира информацията относно състоянието на безопасността на движението по пътищата;

4. изготвя ежегоден доклад за състоянието на безопасността на движението по пътищата.


Чл. 2. (1) Държавно-обществената консултативна комисия се състои от председател и 10 членове.

(2) Председател на консултативната комисия е заместник-министър на транспорта и съобщенията. Членове на консултативната комисия са: представител на Министерството на вътрешните работи, представител на Министерството на образованието и науката, представител на Министерството на регионалното развитие и благоустройството, представител на Министерството на здравеопазването, представител на Министерството на отбраната, представител на Съюза на българските автомобилисти, представител на Асоциацията на българските предприятия за международни превози и пътищата (АЕБТРИ), представител на Националното бюро на българските автомобилни застрахователи, представител на Асоциацията на българските застрахователи, представител на Българския червен кръст (БЧК).

(3) Членовете на консултативната комисия се определят от министрите и ръководителите на съответните организации.

(4) Административното обслужване на консултативната комисия се осъществява от Министерството на транспорта и съобщенията.


Чл. 3. Министърът на транспорта и съобщенията може да покани за участие в работата на консултативната комисия представители на други държавни органи, невключени в състава й, на органи на местното самоуправление, на други организации и сдружения, които имат отношение към безопасността на движението по пътищата.


Чл. 4. Председателят на консултативната комисия:

1. организира и ръководи заседанията на комисията;

2. предлага за одобряване от министъра на транспорта и съобщенията приетите становища и предложения.


Чл. 5. (1) Консултативната комисия се свиква на заседание от министъра на транспорта и съобщенията.

(2) Материалите за заседанията се изпращат на членовете на консултативната комисия най-малко 10 дни преди датата на съответното заседание.


Чл. 6. (1) Заседанията на консултативната комисия са редовни, ако на тях присъстват най-малко две трети от членовете й. Становищата и предложенията се приемат с обикновено мнозинство от присъстващите на заседанието.

(2) За всяко заседание на консултативната комисия се съставя протокол, който се подписва от председателя. Към протокола се прилагат документите, разгледани на заседанието, и приетите становища и предложения.


Чл. 7. Министърът на транспорта и съобщенията представя в Министерския съвет доклада по чл. 1, ал. 2, т. 4 за състоянието на безопасността на движението по пътищата.


Заключителни разпоредби

§ 1. (1) Закрива, считано от 1 януари 2000 г., Националната комисия по безопасността на движението.

(2) Трудовите правоотношения със служителите от секретариата на закритата Национална комисия по безопасността на движението да се уредят при условията и по реда на чл. 328, ал. 1, т. 1 от Кодекса на труда.

(3) Архивът, включително ведомостите за заплатите на служителите на закритата Национална комисия по безопасността на движението, да се съхраняват в Министерския съвет.

(4) Активите и пасивите на закритата Национална комисия по безопасността на движението се поемат от Министерството на транспорта и съобщенията.


§ 2. Отменят се:

1. Постановление № 135 на Министерския съвет от 1991 г. за определяне на основните функции, задачи и структурата на Националната комисия по безопасността на движението (ДВ, бр. 59 от 1991 г.).

2. Постановление № 228 на Министерския съвет от 1991 г. за приемане на Правилник за дейността на Националната комисия по безопасността на движението (ДВ, бр. 96 от 1991 г.).

3. Решение № 20 на Министерския съвет от 1992 г. за определяне председател на Националната комисия по безопасността на движението (необнародвано).


§ 3. Постановлението се приема на основание чл. 53 от Закона за администрацията във връзка с § 1 от допълнителните разпоредби на Закона за движението по пътищата.


§ 4. Изпълнението на постановлението се възлага на министъра на транспорта и съобщенията.


Промени настройката на бисквитките