Безплатен Държавен вестник

Изпрати статията по email

Държавен вестник, брой 47 от 9.VI

ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 26 НА МИНИСТЕРСКИЯ СЪВЕТ ОТ 3 АВГУСТ 1988 Г. ЗА УСКОРЕНО РАЗВИТИЕ НА ОБЩИНА БАНКЯ И ИЗГРАЖДАНЕТО Й КАТО НАЦИОНАЛЕН ЦЕНТЪР ЗА САНАТОРИАЛНО-КУРОРТНО ЛЕЧЕНИЕ И ЗА КАРДИОЛОГИЧНА РЕХАБИЛИТАЦИЯ

 

ПОСТАНОВЛЕНИЕ № 26 ОТ 3 АВГУСТ 1988 Г. ЗА УСКОРЕНО РАЗВИТИЕ НА ОБЩИНА БАНКЯ И ИЗГРАЖДАНЕТО Й КАТО НАЦИОНАЛЕН ЦЕНТЪР ЗА САНАТОРИАЛНО-КУРОРТНО ЛЕЧЕНИЕ И ЗА КАРДИОЛОГИЧНА РЕХАБИЛИТАЦИЯ

Обн. ДВ. бр.62 от 12 Август 1988г., изм. ДВ. бр.43 от 29 Май 1990г., изм. ДВ. бр.47 от 9 Юни 1992г.

МИНИСТЕРСКИЯТ СЪВЕТ

ПОСТАНОВИ:


Чл. 1. (1) Министерството на народното здраве и социалните грижи, Медицинската академия, изпълнителният комитет на Столичният народен съвет и изпълнителният комитет на общинския народен съвет - Банкя, съвместно с Комитета по териториално и селищно устройство и Българската академия на науките да разработят комплексна програма за изграждането и развитието на община Банкя като национален център за санаториално-курортно лечение и за кардиологична рехабилитация.

(2) Програмата по ал. 1 да се утвърди от ръководителите на съответните ведомство до 31 октомври 1988 г. Ресурсите, необходими за изпълнението на първия етап от програмата, да се предвидят от съответните инвеститори при съставянето на държавния план за 1989-1990 г., а за втория етап - при разработването на плана за десетата петилетка.


Чл. 2. Министерството на народното здраве и социалните грижи, Централният съвет на Българските професионални съюзи и Българската асоциация за туризъм и отдих до 1992 г. да реконструират и модернизират съществуващата материално-техническа база за лечение, отдих и почивка в община Банкя.


Чл. 3. Основната дейност на Научния институт по курортология, физиотерапия и рехабилитация към Медицинската академия да се пренесе в Банкя. Институтът да запази териториите и сградния си фонд за лечение на болестите на ставно-лигаментарния апарат в кв. Овча купел - София, и за лечение на заболяванията на отделителната система и стомашно-чревния тракт в кв. Горна баня - София.


...............................................................

Чл. 7. (1) Министерството на земеделието и горите, Комитетът за опазване на природната среда, Комитетът по териториално и селищно устройство, изпълнителният комитет на Столичния народен съвет, Асоциация "Национален аграрно-промишлен съюз" и изпълнителният комитет на общинския народен съвет - Банкя, в съответствие със специфичните екологични изисквания на общината да разработят и осъществяват програма за ефективно използуване на земята и водните ресурси и да изградят съвременна структура и материално-техническа база на земеделието и животновъдството в общината.


Чл. 9. Стопанският комбинат "Българска коприна" до края на 1991 г. да преустанови апретурното производство на цех "Млада гвардия" в Банкя, като се премине задължително към използуване на чисти и безотпадни технологии. До газификацията на град Банкя да използува за основно гориво нафта.


..............................................................

Чл. 11. (1) Изпълнителният комитет на Столичния народен съвет да преустанови строителството на нови жилища, производствени и други обекти западно от околовръстния път и от квартал Република, както и разширяването но ж.к. Люлин в западна посока.

(2) Спират се:

1. строителството на нови и разширяването на съществуващите бази за отдих и пансионати, творчески и оздравителни домове и профилакториуми на територията на общината с изключение на здравните обекти на Министерството на народното здраве и социалните грижи и на Медицинската академия. Във връзка с това изпълнителният комитет на общинския народен съвет - Банкя, и изпълнителният комитет на Столичния народен съвет да преразгледат взетите решения за предоставяне на терени;

2. предоставянето на нови парцели за вилно строителство.


Чл. 12. При съставянето на плановете за капитални вложения за 1989 г. и следващите периоди изпълнителният комитет на Столичния народен съвет и изпълнителният комитет на общинския народен съвет - Банкя, да включват елементи от инженерната инфраструктура и благоустрояването на вилните зони с оглед ускореното и единно изграждане на град Банкя.


Чл. 13. Стопанските организации, които са започнали изграждането на почивни, оздравителни, производствени и други бази, профилакториуми, творчески домове и други обекти,да заплатят до 30 юни 1989 г. на изпълнителния комитет на общинския народен съвет - Банкя, сума, равна на стойността на правото на строеж за съответните обекти, ако се строят на общински терени.


Чл. 14. (1) (Изм. - ДВ, бр. 43 от 1990 г., бр. 47 от 1992 г.) За подобряване социалната и техническата инфраструктура в курортите с национално значение фирмите, които притежават леглова база, от 1 януари 1992 г. правят в общинските бюджети за съответната година вноски за легло в размер, определен по взаимна договореност между общините и фирмите.

(2) Вноската по ал. 1 не се прави от Министерството на народното здраве и социалните грижи.

(3) Сумите от постъпленията по ал. 1 да се изразходват по решение на изпълнителните комитети на общинските народни съвети целево за изграждане на техническата инфраструктура и за благоустрояване.


Заключителни разпоредби

............................................................

Параграф единствен. Допълва тарифата за местните данъци към Закона за местните данъци и такси (обн., ДВ, бр. 45 от 1975 г.; изм. и доп., бр. 64 от 1976 г., бр. 73 от 1979 г., бр. 78 от 1980 г., бр. 17 и 68 от 1982 г., бр. 77 и 78 от 1984 г., бр. 48 от 1985 г. и бр. 2 от 1986 г.), както следва:

Член 43 се допълва така:

а) в ал. 1 се създава следната нова буква "в":

"в) за националния курорт Банкя, на лице по 5 лева.";

б) създава се следната нова ал. 3:

"(3) Чуждестранните граждани заплащат таксата на лице по 15 лева."


Промени настройката на бисквитките